Pytania (036) 52 97 226

>>Podatek drogowy

Zgłoszenie samochodu na zagranicznych rejestracjach w celu opłacania podatku

Prawo w Holandii nie pozwala na poruszanie się samochodami na obcych rejestracjach bez opłacania podatku drogowego nawet przez osoby, które nie są zameldowane w Holandii. Osoby te powinny zgłosić chęć płacenia podatku drogowego jeżdżąc samochodem z polską rejestracją poprzez złożenie podania do Urzędu Skarbowego. Podatek drogowy w takim przypadku jest zależny TYLKO od wagi samochodu oraz czy jest na benzynę, ropę czy gaz.

Dla osób zameldowanych w Holandii nie ma możliwości opłacania podatku drogowego i jeżdżenia na polskich rejestracjach. Takie osoby niestety nie mają już możliwości jazdy samochodami z polskimi rejestracjami, ponieważ osoby zameldowane są według prawa traktowane jako rezydenci Holandii, czyli mają takie same prawa i obowiązki jak Holendrzy. Osoby zameldowane, mogą albo kupić samochody z holenderskimi rejestracjami albo mogą skorzystać z możliwości 'przeniesienia mienia', o którym mowa na naszej stronie pod nagłówkiem: przeniesienie mienia.

Rozpoczęcie lub zakończenie płatności podatku drogowego

Każdy właściciel/współwłaściciel/użytkownik samochodu posiadającego zagraniczne tablice rejestracyjne, a przebywającego na terenie Holandii dłużej niż 3 tygodnie w skali roku kalendarzowego, ma obowiązek opłacenia podatku drogowego (MRB). Pomagamy w składaniu podań o rozpoczęcie, jak i zakończenie opłacania tego podatku.

Skontaktuj się z nami!

 

- powrót do strony głównej -

logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere