Pytania (036) 52 97 226

>>SVB - rodzinne

Masz dziecko i pracujesz w Holandii? Sprawdź, czy nie należy Ci się rodzinne, tzw. kinderbijslag!

Rodzinne

O rodzinne (kinderbijslag) może ubiegać się każdy kto ma dziecko/dzieci i pracuje w Holandii. Rodzinne nie jest zależne od dochodów rodziców, ma do niego prawo każde dziecko. Rodzinne jest wypłacane przez SVB kwartalnie. Wysokość rodzinnego zależy od wieku dziecka.

Przykład:
Rodzice dziecka są razem (niekoniecznie małżeństwem) - ojciec dziecka pracuje w Holandii, a matka w Polsce lub matka nie pracuje, ale mieszka w Polsce razem z dzieckiem. Pierwszeństwo do złożenia podania o rodzinne ma ojciec.

Jeśli rodzice są rozwiedzeni, to prawo do złożenia podania o rodzinne ma rodzic, u którego dziecko przebywa pod opieką, nawet jeśli nie jest to rodzic, który pracuje w Holandii.

Przykład:
Rodzice dziecka są po rozwodzie - ojciec dziecka pracuje w Holandii, a matka w Polsce lub matka nie pracuje, ale mieszka w Polsce razem z dzieckiem. Prawo do złożenia podania o rodzinne ma matka, ponieważ do rodzinnego ma prawo dziecko, którego przynajmniej jeden z rodziców pracuje w Holandii.

Szczegółowe informacje na temat dokumentów, procesu składania podania o rodzinne oraz kosztów są opisane w naszym pakiecie informacyjnym, który można otrzymać wysyłając do nas maila z prośbą o otrzymanie informacji na temat rodzinnego.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

- powrót do strony głównej -

logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere