Pytania (036) 52 97 226

>>Rozliczenie podatkowe - 2021

ROZLICZENIE PODATKOWE 2021 - ONLINE

W celu wykonania rozliczenia podatkowego za rok 2021 konieczne jest podanie dokładnych danych dotyczących Pana/Pani sytuacji w roku 2021.
Poniżej załączamy formularz (w formacie Word lub PDF), który należy ściągnać sobie na komputer, wypełnić i przesłać do nas mailem (jako word, skan lub dobrej jakości zdjęcie) na adres mailowy -> mirka@dep-almere.com
Po otrzymaniu wypełnionego przez Pana/Panią formularza, prześlemy dokładne informacje, jakich dokumentów będziemy potrzebowały do rozliczenia oraz wycenę usługi (wycena nie jest zobowiązująca).

Dodatkowe informacje dla:

 • osób niezameldowanych w Holandii
  Od 2015 roku Urząd Skarbowy w Holandii wymaga "Zaświadczenia o dochodach z kraju zameldowania" od wszystkich osób, które nie są zameldowane w Holandii lub nie były zameldowane cały rok 2021. Takie zaświadczenie otrzymuje się po rozliczeniu podatkowym w kraju, w którym jest się zameldowanym (nawet, jeżeli nie posiada się żadnych dochodów w swoim kraju).
  Oryginał zaświadczenia o dochodach należy wysłać do holenderskiego Urzędu Skarbowego. Prosimy pamiętać, że wysłane przez nas rozliczenie podatkowe nie zostanie rozpatrzone dopóki ten formularz nie dotrze do Skarbówki. Mogą również nie zostać zaakceptowane przez Skarbówkę upusty, które normalnie by się należały. U niektórych osób jest to często różnica nawet paruset euro! 
  Poniżej załączymy oryginał takiego "Zaświadczenia o dochodach" oraz objaśnienie do niego, jak tylko pojawi się na oficjalnej stronie Urzędu Skarbowego w Holandii.
   
 • osób zameldowanych w Holandii

  Od 2017 roku Urząd Skarbowy w Holandii będzie sprawdzał czy osoby, które rozliczają się w NL jako rezydenci (zameldowani w NL) lub częściowi rezydenci (część roku zameldowani w NL) podają w swoim rozliczeniu podatkowym informację o posiadaniu majątku w Holandii oraz poza granicami Holandii.
  Urząd Skarbowy widzi „majątek” przede wszystkim jako:
  - nieruchomość, której właścicielem jest rezydent NL,
  - grunt, którego właścicielem jest rezydent NL,
  - oszczędności na koncie zagranicznym + na koncie holenderskim wynoszące więcej niż 50.000 euro na osobę (w przypadku pary chodzi o 100.000 euro).
  Prosimy pamiętać, że za zatajenie tych informacji przed Urzędem Skarbowym od roku 2017 grożą kary.

  Napisz tutaj, jeżeli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania!

 

- powrót do strony głównej -

logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere