Toeslagen - DEP-Almere
DEP-Almere

zorgtoeslag - dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego

Każda osoba, która w Holandii pracuje, jest na zasiłku dla bezrobotnych, jest na krótkotrwałym chorobowym lub jest zameldowana, ma obowiązek posiadania holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to ubezpieczenie od kosztów pomocy medycznej, nie od odszkodowań, jak wiele osób myśli. Jeśli ktoś takie ubezpieczenie posiada, to należy sprawdzić czy ma się prawo do dofinansowania do ubezpieczenia. Jest ono uwarunkowane dochodami na rodzinę. Błędne jest myślenie, że do tego dofinansowania mają prawo Ci, którzy nie korzystali z pomocy lekarskiej! Należy pamiętać, że to dofinansowanie jest z państwa i dlatego podanie jest składane do Urzędu Skarbowego i jest ono wypłacane też przez Urząd Skarbowy, a NIE przez ubezpieczalnię! Nie radzimy otrzymywania dofinansowań w systemie miesięcznym.

W celu złożenia podania o dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego za rok 2022 konieczne jest podanie dokładnych danych dotyczących Pana/Pani sytuacji w roku 2022. Poniżej załączamy krótki formularz (w formacie Word lub pdf), który należy wypełnić i przesłać do nas mailem (jako word, skan lub dobrej jakości zdjęcie) na adres -> mirka@dep-almere.com Po otrzymaniu wypełnionego przez Pana/Panią formularza, prześlemy dokładne informacje, jakich dokumentów będziemy potrzebowały oraz wycenę usługi (wycena nie jest zobowiązująca).

Formularz do dofinansowania do ubezpieczenia za rok 2022 (Word)
Ściągnij => ZT2022-formularz- dofinansowanie do ubezpieczenia za rok 2022

Formularz do dofinansowania do ubezpieczenia za rok 2022 (PDF)
Ś
ciągnij => ZT2022-formularz- dofinansowanie do ubezpieczenia za rok 2022

kindgebonden budget - Dofinansowanie Do rodzinnego

W Holandii istnieje możliwość otrzymywania dofinansowania do rodzinnego. Jest ono uwarunkowane przede wszystkim dochodami na rodzinę i ilością dzieci. Nie jest to stała kwota, do której każdy ma prawo. Radzimy każdemu, kto ma prawo do rodzinnego sprawdzenie czy takie dofinansowanie też się należy. Najlepszym momentem na obliczenie dofinansowania za rok 2022 jest początek roku 2023, gdy posiada się już wszystkie ‘jaaropgave’. Czasem SVB przyznając rodzinne, przekazuje informację do Urzędu Skarbowego i wtedy dofinansowanie może zostać przyznane automatycznie, ale tak dzieje się w niewielu przypadkach. Jeśli u kogoś ma miejsce taka sytuacja, to należy natychmiast sprawdzić wysokość przyznanej kwoty, ponieważ Urząd Skarbowy często popełnia błędy w przyznawanych decyzjach, wychodząc z założenia, że jeśli ktoś sprawdzi ile dofinansowania Mu się należy, to zrobi korektę. Nie radzimy otrzymywania dofinansowań w systemie miesięcznym.

Huurtoeslag - dofinansowanie do wynajmowanego mieszkania

Dofinansowanie do mieszkania jest TYLKO do mieszkań samodzielnych, a nie wynajmowanych pokoi. Jest ono zależne od wysokości dochodów osób, które to mieszkanie wynajmują oraz od wysokości płaconego czynszu. Co rok jest ustalana nowa kwota maksymalnego czynszu oraz dochodów, które decydują czy ktoś ma prawo do dofinansowania. Dofinansowanie jest z państwa, więc podanie o to dofinansowanie jest składane do Urzędu Skarbowego. Nie radzimy otrzymywania dofinansowań w systemie miesięcznym.

kinderopvangtoeslag - dofinansowanie do żłobka/opiekunki

W Holandii jest możliwość uzyskania dofinansowania do opiekunki/żłobka. Dofinansowanie to jest w celu pokrycia części kosztów opieki nad dzieckiem, żeby motywować obojga rodziców do powrotu do pracy. UWAGA! Złożenie podania o to dofinansowanie powinno mieć miejsce nie później niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia umowy o opiekę. Jeśli podanie to wpłynie do Urzędu Skarbowego później, to należy liczyć się z ryzykiem braku dofinansowania za wcześniejsze miesiące.  

Zapisz się do naszego newsletter'a
DEP-Almere to najwyższa jakość usług!
DEP-Almere draait op SYS Platform SYS Platform - Platform voor Coaches & Opleiders