Pytania (036) 52 97 226

>>Dofinansowania

W Holandii istnieje możliwość uzyskania różnych dofinansowań z Urzędu Skarbowego!
 

Zastanawiasz się czy należy Ci się jakiekolwiek z dofinansowań?

Przeczytaj o każdym z nich klikając na poniższe banery:

Dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego - zorgtoeslag

Każda osoba, która w Holandii pracuje, jest na zasiłku dla bezrobotnych, jest na krótkotrwałym chorobowym lub jest zameldowana, ma obowiązek posiadania holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to ubezpieczenie od kosztów pomocy medycznej, nie od odszkodowań, jak wiele osób myśli. Jeśli ktoś takie ubezpieczenie posiada, to należy sprawdzić czy ma się prawo do dofinansowania do ubezpieczenia. Jest ono uwarunkowane dochodami na rodzinę. Błędne jest myślenie, że do tego dofinansowania mają prawo Ci, którzy nie korzystali z pomocy lekarskiej! Należy pamiętać, że to dofinansowanie jest z państwa i dlatego podanie jest składane do Urzędu Skarbowego i jest ono wypłacane też przez Urząd Skarbowy, a NIE przez ubezpieczalnię! Nie radzimy otrzymywania dofinansowań w systemie miesięcznym.

W celu złożenia podania o dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego za rok 2020 konieczne jest podanie dokładnych danych dotyczących Pana/Pani sytuacji w roku 2020.
Poniżej załączamy krótki formularz (w formacie Word lub pdf), który należy wypełnić i przesłać do nas mailem (jako word, skan lub dobrej jakości zdjęcie) na adres -> mirka@dep-almere.com
Po otrzymaniu wypełnionego przez Pana/Panią formularza, prześlemy dokładne informacje, jakich dokumentów będziemy potrzebowały oraz wycenę usługi (wycena nie jest zobowiązująca).

Formularz do ściągnięcia jako Word:

Formularz do dofinansowania do ubezpieczenia za rok 2020

Formularz do ściągnięcia jako Pdf:

Formularz do dofinansowania do ubezpieczenia za rok 2020

Dofinansowanie do rodzinnego - kindgebonden budget

W Holandii istnieje możliwość otrzymywania dofinansowania do rodzinnego. Jest ono uwarunkowane przede wszystkim dochodami na rodzinę i ilością dzieci. Nie jest to stała kwota, do której każdy ma prawo. Radzimy każdemu, kto ma prawo do rodzinnego sprawdzenie czy takie dofinansowanie też się należy. Najlepszym momentem na obliczenie dofinansowania za rok 2020 jest początek roku 2021, gdy posiada się już wszystkie 'jaaropgave'. Czasem SVB przyznając rodzinne, przekazuje informację do Urzędu Skarbowego i wtedy dofinansowanie może zostać przyznane automatycznie, ale tak dzieje się w niewielu przypadkach. Jeśli u kogoś ma miejsce taka sytuacja, to należy natychmiast sprawdzić wysokość przyznanej kwoty, ponieważ Urząd Skarbowy często popełnia błędy w przyznawanych decyzjach, wychodząc z założenia, że jeśli ktoś sprawdzi ile dofinansowania Mu się należy, to zrobi korektę. Nie radzimy otrzymywania dofinansowań w systemie miesięcznym.

Dofinansowanie do wynajmowanego mieszkania - huurtoeslag

Dofinansowanie do mieszkania jest TYLKO do mieszkań samodzielnych, a nie wynajmowanych pokoi. Jest ono zależne od wysokości dochodów osób, które to mieszkanie wynajmują oraz od wysokości płaconego czynszu. Co rok jest ustalana nowa kwota maksymalnego czynszu oraz dochodów, które decydują czy ktoś ma prawo do dofinansowania. Dofinansowanie jest z państwa, więc podanie o to dofinansowanie jest składane do Urzędu Skarbowego. Nie radzimy otrzymywania dofinansowań w systemie miesięcznym.

Dofinansowanie do żłobka / opiekunki - kinderopvangtoeslag

W Holandii jest możliwość uzyskania dofinansowania do opiekunki/żłobka. Dofinansowanie to jest w celu pokrycia części kosztów opieki nad dzieckiem, żeby motywować obojga rodziców do powrotu do pracy. UWAGA! Złożenie podania o to dofinansowanie powinno mieć miejsce nie później niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia umowy o opiekę. Jeśli podanie to wpłynie do Urzędu Skarbowego później, to należy liczyć się z ryzykiem braku dofinansowania za wcześniejsze miesiące.  

Napisz tutaj, jeżeli masz dodatkowe pytania!

 

- powrót do strony głównej -

logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere
logo_dep-almere